oficiální stránky házenkářského klubu

Výsledky

1.liga

Most - Havlíčkův Brod  29:26  (16:13)

Sestava a branky Mostu - Vysloužilová M. 4, Martinková 2, Černá 1, Mrkvičková 6/4, Schererová 6, Janečková 5, Kováčková 2,             Vysloužilová K. 1, Benešová 2, Lenkvíková, Ondráčková, Dvořáková, Machová.

Sestava a branky Havl.Brodu – Ulrichová, Vopálková - Plachá 1, Krejcarová 3, Kvasničková 12/1, Kolesová 1, Šrámková 3, Pecková 1, Musilová 1, Kafková 3, Vrbková 1, Kašpírková, Herzánová, Stehlíková.

Na utkání s Baníkem jsme se snažili poctivě připravit v trénincích v posledním týdnu, protože jsme věděli, že nás čeká velice těžký soupeř, který body z domácí palubovky nerozdává.

Vyšel nám vstup do utkání a  z poctivé obrany jsme se snažili vyrážet do rychlých útoků a zakončovat do nezorganizované obrany domácích. To vše se nám dařilo až do 15 minuty (5:7). V této chvíli ovšem začala naše první černá desetiminutovka tohoto utkání, kterou jsme prohráli 10:3. V závěru poločasu jsme opět začali lépe koncentrovat a více bojovat  a do konce poločasu jsme ještě dokázali ztenčit náskok domácích na 16:13.

Do druhé poloviny jsme vtrhli stejně jako do té úvodní a během  pěti minut byl stav 18:17. V této chvíli se lámal chleba. Bohužel jsme to domácím opět usnadnili a k hrubým technickým chybám jsme přidali i špatné zakončování vyložených šancí. Baník jsme tímto posadili opět pevně do sedla (51 min. 25:19). Věděli jsme, že není co ztratit a pokusili jsme se domácí celek překvapit agresivní obranou. Během čtyř minut jsme dokázali zdramatizovat závěr (26:23), ale zkušené domácí hráčky již nepustily slibně rozehraný zápas a udržely oba body doma.

Velkým nedostatkem utkání byl výkon obou arbitrů. Beru tradičních 20% pro domácí celek, ale to co v neděli bylo k vidění v Mostě bylo opravdu podivné. Nutno říci, že utkání rozhodčí odpískali s kamenným úsměvem na tváři. Ale nevím jestli stojí za to utrácet peníze za tak daleké cesty, když je potom utkání  takto řízeno.

Jsem spokojený s jakou vervou jsme se snažili po celo dobu utkání hrát. Několikrát jsme se snažili pozměnit obranný systém v reakci na hru Mostu, ale bohužel jsme opět vyprodukovali více technických chyb v útoku než domácí celek a také jsme opět neproměnili spoustu vyložených tutovek a to nás v součtu stálo zisk bodů. Výjimečný výkon v utkání podala nachlazená Anička Kvasničková, která k výborné obraně přidala 12 vstřelených branek.