oficiální stránky házenkářského klubu

Výsledky

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - Žatec Handball 46:27 (23:13)

28 : 31
V sobotu v 17:00 nastoupily v prvním kole letošní sezony i týmy Jiskra Havlíčkův Brod a Jablonecká Elektropraga. Jablonec si během prvního poločasu vytvořil 3 - 4 golový náskok, v jednu chvíli vedl dokonce o pět branek. Domácím dělala problém především nepropustná jablonecká obrana. Přesto se však podařilo Jiskře do poločasu snížit rozdíl ve skore na pouhé dva góly. Druhý poločas byl hlavně obrovský boj. Jablonec si udržoval dvoubrankový náskok, který se domácí marně pokoušeli smazat. Největší naděje jim svitla pár minut před koncem při vyloučení Mrklase, ale přesilovka trvala jen chvíli. Vzápětí byl vyločen i domácí hráč. Nakonci už to Brod zkusil vabank, což hosté potrestali a nakonec urvali vítězství o tři branky. Jablonec celý zápas střelecky držel nad vodou Michal Heinl, který se blýskl jedenácti góly.

Trenér Jablonce František Dědeček k zápasu řekl:
"Nemám rád, když v některém utkání, některý hráč nestačí ani propotit triko. Tentokrát je ždímali i ti, kteří seděli na lavičce a někteří dohrávali na pokraji vyčerpání. Tak si představuji bojovný, kolektivní a disciplinovaný výkon. Dík za něj, dnes i největší individuality daly své schopnosti ve prospěch kolektivu. Kloubouk dolu před oběma brankaři a zejména M. Heinlem, který po ročním marodění předvedl dnes supervýkon!