oficiální stránky házenkářského klubu

Výsledky

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - Sokol Bělá pod Bezdězem 22:24

22 : 24
Obě družstva nastoupila ve standartních sestavách. Domácím chyběl jen Zich na spojce,posílil je však do obrany Laštovička.
Začátek vyrovnaný ale od čtvrté minuty se střelecky prosadili hosté a vedli 1:4, 2:5. Pak začal úřadovat domácí brankař Dočkal a poměr se opět vyrovnal na 6:7. Hosté opět kontrovali na 6:10, když je maximálně podržel brankař Kabátník. Do poločasu došlo opět skoro ke srovnání na 9:10 ale poslední slovo měli hosté a poločas skončil 9:11 pro Bělou.
Dá se říci,že to byl souboj obou brankařů a oba podávali vynikající výkony. Až do deváté minuty druhého poločasu to bylo hodně vyrovnané, než se hosté více uklidnili a čtyřmi brankami za sebou odskočili na 13 : 19 a později, to již byla dvacátá minuta, na 15 : 21. V tomto období vyrobili domácí hodně technických chyb, které hosté využili.
Od 25. minuty však hosté, jako by se lekli vítězství, začali vyrábět snad ještě více technických chyb než před tím domácí a ve 27 min to bylo již jen o 4 branky. Ve 28. minutě o 5 branek a pak nastal tanec domácích,kteří třemi brankami za sebou stáhli na konečných 22 : 24.
Kdyby utkání trvalo ještě chvilku, pak by možná Bělá nezvítězila.Celkově lze však říci,že brankaři zářili a Bělá byla šťastnější a zkušenější tým.
Oba rozhodčí Art i Černý byli vynikající.Velmi pěkné utkání, dramatické ale se spoustou technických chyb, což překvapilo hlavně u hostů.
Bělá tak stále v soutěži ještě ani jednou nezaváhala a s osmi body vede tabulku. Zatím ale měla vcelku příznivý los. Bude zajímavé sledovat, jak si povede ve velmi vyrovnané soutěži dále.