TJ Jiskra Havlíčkův Brod

oficiální stránky házenkářského klubu

Mladší dorostenky

Ohlédnutí za sezonou 2007-2008 mladších dorostenek

Sezóna 2007/2008 - hodnocení
Pod vedením trenérů Honzy Matějů a Ládi Beránka se pustilo družstvo ml. dorostenek do bojů první dorostenecké ligy s cílem vylepšit postavení z minulého ročníku, kdy holky skončily sedmé z dvanácti týmů.
Družstvo poskládané systematicky z ml. dorostenek (6 hráček) a st. žákyň (10 hráček) se pustilo do bojů se vší vervou a po 3. kole drželo krásné druhé místo za Slavií Praha o dva body. V průběhu podzimní části ligy děvčata  klesla na průběžné třetí až čtvrté místo. V devátém kole přišel duel se Slavií na domácí palubovce, který holky zvládly s veškerou parádou a dali lídra tabulky „Slávku“ o pět branek po perfektním výkonu (je to jedna z mála výher nad tímto pražským oddílem). Podzimní část sezony zakončily na krásném třetím až čtvrtém místě spolu s HC Plzeň za Slavií a Hájemi. V úvodu jarní části ligy se děvčata propracovala na třetí místo se ztrátou pouhých dvou bodů od postupového místa, které by zaručovalo boje o medaile. V tento moment si trenéři i děvčata uvědomili, že je reálná šance skutečně do bojů o postupové místo zasáhnout. Nervozita a hrubé podcenění soupeře v  následující části soutěže udělala své a hned v domácím kole přišla ledová sprcha v podobě prohry s předposledním týmem tabulky Č.Budějovicemi. Následovala remíza na domácí palubovce  s druhým celkem tabulky HC Plzeň a bylo po nadějích. Jiskřičku naděje snad mohla vykřesat výhra s třetími Hájemi, podpořená výhrou se Slávii Praha( oba zápasy na hřišti soupeřů). Bohužel ani jedna z výher se nepovedla.
I když děvčata bojovala, své jistě udělala i skutečnost, že v jarní části se st. žákyně musely soustředit na svoji soutěž (žk. liga, vybojované finále) a některým hráčkám poklesla forma .
Sezonu tudíž holky zakončily na krásném čtvrtém místě a splnily tak předsezonní cíl.
Slavia             39 bodů
HC Plzeň       36 bodů
Háje               30 bodů
H.Brod           26 bodů
Co nato trenéři: Věděli jsme, že nás čeká hodně těžká sezona, opravdu to v jednu chvíli vypadalo dost nadějně. Holky nás nezklamaly a s celkovým umístěním jsme spokojeni.
Žádné komentáře