TJ Jiskra Havlíčkův Brod

oficiální stránky házenkářského klubu

Aktuálně

ZHODNOCENÍ SEZÓNY 2007/2008 – HÁZENÁ ŽENY HAVLÍČKŮV BROD

ZHODNOCENÍ SEZÓNY 2007/2008 – HÁZENÁ ŽENY HAVLÍČKŮV BROD

V letošní házenkářské sezóně ženy Havlíčkova Brodu hrály 1. ligu ČR, kam v loňském roce postoupily.

Již před začátkem ligové soutěže jsme věděli, že nás čeká velice těžká práce, abychom v prvním roce v nové soutěži nepropadli a dokázali udržet 1. ligu i do dalších let. V přestávce mezi úspěchem v         2. lize a začátkem 1. ligy jsme se snažili celek žen vhodně doplnit a posílit. Do týmu se pro celou sezónu vrátila Monika Musilová, na hostování přišla z Pardubic Šárka Šrámková a ze Slavie Praha přišly do Havlíčkova Brodu dvě křídla Anička Kvasničková a Sandra Stehlíková. Velkou posilou byl také návrat, pro tuto sezónu, Karolíny Burdové z hostování z SCM Slavie Praha. Naopak některé hráčky, které se podílely na postupu, se v nové sezóně zapojily do hry jen velmi sporadicky nebo vůbec. Šlo zde hlavně o studium mimo Havlíčkův Brod, nebo o zdravotní potíže ( Pavla Kopicová, Šárka Bártová, Linda Prodělalová).  

Celkem se v naší historicky první sezóně v 1. lize představilo v dresu Havlíčkova Brodu 21 hráček (3 brankářky a 18 hráček v poli. Odehráli jsme celkem 22 utkání v lize a 3 v Českém poháru. Celkem jsme v soutěžních utkáních vstřelili 611 (538 liga + 73 ČP) branek a obdrželi jsme 614 (548+66). V konečné ligové tabulce jsme obsadili osmé místo a v Českém poháru jsme vypadli ve třetím kole s týmem SCM Slávia Praha.

V první polovině sezóny jsme hráli o něco lépe na hřištích našich soupeřek, než na domácí palubovce z pěti podzimních bodů jsme pouze jediný získali v Havlíčkově Brodě a to po remíze s favoritem celé soutěže Sokolem Poruba. Podzimní utkání byla z naší strany hodně nervózní. Často jsme v průběhu zápasu byli lepším týmem, ale výpadkem v závěru utkání nebo v začátku druhé půle jsme ztráceli cenné body.

Před jarní částí jsme věděli, že musíme zlepšit náš herní projev a hlavně zapracovat na obraně, která na podzim v důležitých momentech nefungovala, tak jak by měla. Kdo se přišel na nějaké utkání, hrané v domácí hale, podívat viděl atraktivní rychlou a tvrdou házenou, ve které padalo hodně branek, a domácí celek vítězil. Na hřištích soupeřů to slavné již nebylo, ale herním projevem jsme nezklamali ani tam, jen ty bodíky nepřicházeli.

Celkově lze sezónu 2007/2008 hodnotit kladně.  Tým se zachránil v 1. lize, ve druhé polovině soutěže zmizel zbytečný respekt ze soupeře a herní projev šel nahoru, došlo i zapracování několika starších do prvního týmu žen.  Stínem jsou samozřejmě dlouhodobá zranění našich hráček Šárky Šrámkové (zlomená noha) a Páji Kopicové (poškozený nerv koleni).

Do další sezóny bychom chtěli vstoupit, pokud to jen trochu půjde s minimálními změnami v kádru. Víme, ale již nyní, že se zpět na hostování do Slavie vrací naše nejlepší střelkyně Karolína Burdová a díky problémům s kolem zvažuje ukončení kariéry náš pilíř obrany Lenka Pecková, své hraní v prvním týmu, také na vlastní žádost ukončila Míša Kašpírková a ke dvěma již zmiňovaným dlouhodobě zraněným přibyla také Žanda Neubauerová.  Snažíme se o doplnění týmu hlavně na postu spojek, kde nás bude pravděpodobně tlačit bota nejvíce. Byli bychom rádi, aby tým doplnily také loňské starší dorostenky, které by věkově měly přejít již do dospělých, ale nesetkáváme s příliš velkým zájmem poprat se místo na hřišti v první lize. Hlavní prioritou je většinou studium na vysoké škole. Věřím, že proběhne kvalitní letní příprava na nadcházející házenkářský rok a holky budou opět předvádět kvalitní výkony vedoucí k vítězstvím.   

Dovolím si závěrem moc a moc poděkovat svým kolegům, kteří společně s mou maličkostí tým žen po celou sezónu připravovali a vedli v utkáních. Děkuji své asistentce Renátě Pajerové, našim nenahraditelným zdravotnicím Janě Milichovské a Páje Kopicové, samozřejmě (a teď velký aplaus) svému druhému já vedoucímu týmu Fandovi Špásovi, manažerkám Martině Kubalové a Hance Kučerové.

David Kučera

Poslední komentáře
13.07.2008 09:31:18: Omlouvám se za chybu. Za práci zdravotnice neděkuji Páje Kopicové, ale samozřejmě Páje Kafkové. Tak ...