TJ Jiskra Havlíčkův Brod

oficiální stránky házenkářského klubu

Aktuálně

Ohlédnutí za první částí 1.ligy Žen

Po velice vydařené loňské sezóně, kdy hráčky Jiskry suverénně vyhrály soutěž 2. ligy žen a po poměrně velkých ambicích hrát ve středu prvoligové tabulky přišlo hned v úvodním zápase s celkem Chebu k prvnímu zklamání, když předvedený výkon nebyl takový, jakého jsou hráčky Jiskry schopny. Hrály nervózně až bojácně, bez bojovnosti a chuti po vítězství.

 

 
Zejména nervozita a zbrklost hrála i při dalších utkáních velkou roli, a připravovala Jiskru o možnost více se v zápasech prosadit. Byla příčinou řady technických chyb, za které byly hráčky trestány góly soupeřů. Celá podzimní část ligové sezóny byla ve znamení zcela rozdílných zápasů, potažmo poločasů. Hráčky dokázaly hrát koncentrovaně a soustředěně, dařilo se jak v útoku tak obraně i všem gólmankám, a to překvapivě spíše v zápasech na hříštích soupeřů. Velmi dobře se podařilo zvládnout utkání ve Velkém Meziříčí, odkud se dovezly důležité dva body. Škoda jen, že se nepodařilo proměnit v další ligové body utkání v Olomouci a Ostravě Porubě. Prohra o jedinou branku v obou velmi dobře zvládnutých  zápasech mrzí o to víc. Oproti tomu hra na domácím hřišti se hráčkám Jiskry už tak nedaří. Nervozita, nedůslednost v útoku i obraně a častá zbrklost, nekoncentrovanost byla příčinou mnoha chyb, které soupeři bez milosti trestali. Výsledkem tak je zisk pouze jediného bodu z domácích zápasů.

 

Téměř všechna utkání podzimní části ligy rozhodla hlavně jejich koncovka. Velké nedostatky jsou především ve hře spojek, hře jeden na jednoho a v přechodu do  útoku. Rozdíl oproti 2. lize je zejména v rychlosti hry při přechodu do rychlého útoku. 1. liga je mnohem dravější a rychlejší a Jiskra v této herní činnosti na podzim značně zaostávala. Nedůraz a pomalý přechod do útoku tak nezúročil velmi dobrou práci v obraně. Za velmi nepovedené zápasy lze považovat utkání s celkem SCM Slavia Praha, a to jak v 1. lize, tak v Českém poháru.

 

Již od počátku sezóny má trenér David Kučera k dispozici stabilní kádr, který byl posílen o hráčky Slavie Praha Annu Kvasničkovou a Sandru Stehlíkovou a dále Šárku Šrámkovou z Pardubic. Do týmu se vrátila i zkušená Monika Musilová, která se uplatnila zejména v obraně.

 

Po podzimní části je Jiskra na 10. místě ligové tabulky, což je pro mladý celek  docela jistě zklamáním, a tak chce hned v prvním zápase jarní části soutěže oplatit úvodní porážku v sezóně celku Chebu. I v následujících domácích zápasech se Jiskra utká o ligové body s týmy ze spodní části tabulky, což může být pro domácí hráčky výhodou avšak jen za předpokladu, že se zbaví zbytečné a nepochopitelné nervozity z domácího prostředí. Podařilo by se tak dostat se na vytoužené místo v klidnějších vodách středu prvoligové tabulky a tím udržet 1. ligu házené žen v Havlíčkově Brodě i pro další sezónu.

 

Sestava a střelkyně branek: Ulrichová Martina, Brožková Klára, Vojířová Kristýna - Burdová Karolína 61,  Kafková Lucie 39, Krejcarová Veronika 39, Kvasničková Anna 32, Kolesová Lucie 14, Pecková Lenka 14, Stehlíková Sandra 14, Neubauerová Žaneta 10, Musilová Monika 8, Kašpírková Michaela 6, Šrámková Šárka 4, Herzánová Eva 3, Plachá Marta 2, Satrapová Barbora 2, Vrbková Pavla 2,

 

Žádné komentáře