TJ Jiskra Havlíčkův Brod

oficiální stránky házenkářského klubu

Aktuálně

Minižákyně

Minižačky tradičně na turnaji Pramínek Cup v Pardubicích.

Ve dnech 13.-15.11.2009 se dvě naše družstva minižákyň, doplněná i o nadějné házenkářky z  přípravky, zúčastnila již 12. ročníku házenkářského turnaje Pramínek Cup v Pardubicích. Turnaje, který se již tradičně uskutečnil v tělocvičně Základní školy Erno Košťála v Pardubicích - Dubině, se v letošním roce zúčastnilo celkem 12 družstev. Hrací systém svedl dohromady všechna družstva, která ve třech dnech mezi sebou odehrála celkem 66 utkání v házené 5 + 1. A v těchto zápasech se neztratila ani naše dvě družstva. Většina děvčat z B-týmu byla ročníkem narození 2001 o jeden nebo i dva roky mladší oproti ostatním družstvům, proto byl tento turnaj pro ně takovým prvním setkáním z házenou na cestě od miniházené  4 + 1 k šestkové házené. A i když se umístila na posledním, dvanáctém místě, tak nasazení a bojovnost, která je provázela v každém utkání, jim rozhodně nejde upřít.

Ani pro děvčata z A-týmu nebyl tento turnaj lehkou záležitostí. Výšková i věková převaha byla ve většině utkání na straně soupeře, přesto jejich výkon rostl zápas od zápasu a nakonec je dotáhl až  na krásné osmé místo. Proto je možné všechny holky za předvedenou hru moc a moc pochválit a doufat, že získané zkušenosti se projeví v dalších zápasech a turnajích.

A kdo všechno se turnaje zúčastnil:

HB A - Simona Palásková, Marie Rezlerová, Simona Doležalová, Veronika Pavlišová, Veronika Henková, Jana Kučerová, Zuzana Ďásková, Barbora Beránková.

HB B - Eliška Jojdová, Eliška Novotná, Soňa Peczi, Šárka Lukešová, Adéla Čapková, Barbora Ledvinková, Barbora Adamcová, Majda Fučíková

Žádné komentáře