TJ Jiskra Havlíčkův Brod

oficiální stránky házenkářského klubu

Aktuálně

minižactvo

Naši nejmenší v akci.
Před zahájením jarní částy sezony oblastního přeboru v házené se naše družstva přípravky a minižactva se střídavými úspěchy zúčastnila několika turnajů v různých koutech naší vlasti i v zahraničí.
 V sobotu 13.3. odjela dvě družstva chlapců - přípravka a minižáci - do slovenské Stupavy na třetí kolo mezinárodní házenkářské interligy v miniházené 4 + 1 obhájit skvělá první místa, která se podařilo vybojovat v prvních dvou kolech. Po náročných a dramatických zápasech se našim klukům podařilo svá skvělá umístění zopakovat a putovní poháry, které jsme v obou kategoriích, jako předcházející vítězové, vezli sebou, jsme si opět odvezli zpátky do Havlíčkova Brodu. A v  neděli 2.5. se v Novém Veselí při čtvrtém a posledním kole rozhodne o konečném umístění. Ale už teď je možné říct, že všichni chlapci předvádějí úžasný výkon a jsou velkým příslibem havlíčkobrodské házené.
 Den poté, v neděli 14.3. vyrazily naše mladší minižákyně na zkušenou do Velkého Meziříčí na turnaj v miniházené 6 + 1. Po nadějných výkonech jsme až do posledního zápasu bojovali o medailové umístění, ale nakonec jsme obsadili „až“ páté místo, když od třetího družstva v pořádí nás dělil jen rozdíl ve skóre. Přesto je možné všechna děvčata pochválit za předvedený výkon, a jelikož všichni soupeři nás čekají i v jarní části oblastního přeboru, tak máme aspoň velkou motivaci do dalších bojů.
 O následujícím víkendu se družstvo minižákyň zúčastnilo v Praze tradičního turnaje Minicup 2010, který již od počátku pořádá házenkářský oddíl HC Háje Praha. Na tomto turnaji se sjela velmi kvalitní družstva, která v kategorii minižákyň patří k předním družstvům v republice. A ani v takové konkurenci se naše děvčata vůbec neztratila. Do posledního zápasu s družstvem Slavia Praha dokonce vstupovala s nadějí, že případný úspěch nás posune ke kýžené bronzové medaili. A naděje svítila na tabuli ještě 8 minut před koncem, kdy jsme v utkání vedli. Ale nakonec jsme obsadili, dalo by se říct pro nás již “tradiční“, čtvrté místo. Ale i tady si holky zaslouží velkou pochvalu. O výborném výkonu našeho družstva svědčí i skutečnost, že nejlepší gólmankou celého turnaje byla při závěrečném vyhodnocení vyhlášena naše hráčka Adélka Zychová a nejlepším střelcem se stala také naděje havlíčkobrodské házené Bára Klempířová.
 Ve stejný víkend se v sobotu 20.3. uskutečnil v Novém Veselí turnaj minižáků v házené 6 +1. Naši kluci se po výborných výkonech v turnajích 2. ročníku MHIL neztratili ani na tomto turnaji a domů přivezli pěkné třetí místo. 
 A posledním turnajem, který některé z našich družstev v minulých dnech absolovovalo, byl turnaj O pohár starosty městského obvodu III v Pardubicích. Tohoto turnaje, který se konal v sobotu 27.3. v tělocvičně ZŠ Dubina, se zúčastnilo kombinované družstvo přípravky a minižákyň. Holky ve všech zápasech bojovaly velice statečně a nakonec jediný gól ve skóre rozhodl o tom, že jsme opět přivezli zpátky na Vysočinu bramborové medaile. Ale nevadí, holky bojovaly a to se cení nejvíc. A ta medaile třeba někdy přijde.
 
Žádné komentáře