TJ Jiskra Havlíčkův Brod

oficiální stránky házenkářského klubu

Aktuálně

Jaro by mohlo být klidnější, věří kouč havlíčkobrodských házenkářek

Jaro by mohlo být klidnější, věří kouč havlíčkobrodských házenkářek

Nebýt prohozeného pořadatelství a nepatrně odlišného konečného skóre, mohly si házenkářky Havlíčkova Brodu připadat jako při déja vu. Nový ročník první ligy totiž v sobotu zahájily utkáním se stejným soupeřem, se kterým se na jaře při svém premiérovém ročníku ve druhé nejvyšší soutěží se sezonou loučily. Ani tentokrát navíc na SVŠ Plzeň nestačily, když podlehly 23:30.
"Zápas byl celkově vyrovnaný, vytvořili jsme si hodně šancí, ale nedokázali jsme je využít," litoval trenér domácích David Kučera. "Měli jsme šedesát tři střel, z toho jsme proměnili jen dvacet tři. A soupeř nás za to samozřejmě potrestal."
Na jaře velice úspěšný kádr Jiskry přes mezisezonní pauzu doznal několik podstatných změn. Na hostování do Slavie Praha SCM zamířila Karolína Burdová, řadu opor, včetně další spojky Žanety Neubauerové, trápí dlouhodobá zranění.
"Družstvo jsme se snažili doplnit z dorostu, našim mladým holkám však pochopitelně chybí zkušenosti," říká Kučera. "Přesto tým ukázal svoji kvalitu na dobře obsazených přípravných turnajích, takže naše cíle jsou znovu kolem toho sedmého osmého místa."
Na rozdíl od předchozího roku by však brodský tým rád sbíral body už v úvodní části sezony. "Loni jsme totiž měli ten podzim hodně špatný, a proto jsme museli získávat hodně bodů až na jaře. Definitivní záchranu jsme pak uhráli až dvě kola před koncem," vzpomíná kouč Jiskry.
"Tentokrát bychom chtěli mít jaro podstatně klidnější." Ani v příštím kole, ve kterém brodské házenkářky v sobotu od 13:00 hostí Sokol Poruba, to však na výraznější bodový zisk nevypadá.
"Poruba v loňském roce hrála o postup a skončila až v baráži. Je to silný tým, se širokým kádrem z celé Ostravy," uvědomuje si Kučera.
"Ale už loni jsme s nimi dokázali v domácím zápase remizovat, takže věřím, že se s nimi lze rovnat. Jen je třeba, aby se holky uklidnily a začaly hrát svoji hru," dodává kouč.
Žádné komentáře