Výsledky jarní části

1.LIGA starších dorostenek (předehrávané 14.kolo)

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – DHK LOKO Liberec 33:23  (17:10)

TJ Loko České Budějovice - TJ Jiskra Havl.Brod 18:22 (10:10)

Sestava a branky Českých Budějovic – Poláčková – Jiránková 1, Kubelová 1, Zelenková 7/2, Vančurová 1, Korunková 4, Zahradníková 4/1, Provázková, Černá K., Svátková, Rybáková, Černá V., Korandová, Kubíková.

Sestava a branky Havl.Brodu – Křenková, Vopálková - Plachá 2, Kaučuková 8/1, Špásová 1, Vrbková 1, Slavětínská, Kutlvašrová 5/1, Capouchová 2, Honzárková 1, Toulová 2, Štěchová, Stejskalová, Hornová.

Utkání bylo jednou velkou bitvou o ligové body. Bojovalo se o každý míč od úvodu až do samotného konce.  /vod utkání vyšel lépe házenkářkám z Havlíčkova Brodu a v páté minutě byl stav na ukazateli 2:4. Domácí ovšem nemínili odevzdávat další ligové body jen-tak. Převzali iniciativu a zvýšili důraz ve hře 1 na 1. Výsledkem byla čtyřbranková šňůra a otočení výsledku na 6:4. Potom se vedení ještě dvakrát přelilo z jedné strany na druhou, až se v polovině utkání ustálilo na spravedlivých 10:10.

Do druhého dějství vlétly lépe házenkářky z Jihu Čech a až do padesáté minuty drželi hubený jednogólový náskok. V posledních deseti minutách měly, ale více sil a vůle po vítězství hráčky Havlíčkova Brodu. Nakonec otočily zápas na svou stranu a dokázaly zvítězit 18:22.

Holky dneska nehrály dobrý zápas. Dělaly naivní chyby při zakončení svých šancí a nechaly vyniknou brankářku domácích, která se dostala do tempa a zle nás trápila. Ke cti celému týmu musím přičíst jejich neustálou snahu tlačit na domácí tým důraznou obranou a rychlým přechodem do útoku. Výsledkem bylo, že domácím došel před koncem dech a i přes další neproměnění několika šancí jsme dokázali odskočit na rozdíl čtyř branek a utkání rozhodnout pro sebe. Utkání nedohrály dvě naše hráčky, které obdržely červenou kartu – Jitka Kutlvašrová a Marta Plachá. Pro Jitku to znamená stop na jedno utkání – příští týden proti Slavii Praha. Hráčkou, která dokázala strhnout zbytek družstva v závěru těžkého zápasu byla Martina Kaučuková autorka osmi branek.

DHK Lokomotiva Liberec I. - TJ Jiskra Havlíčkův Brod    29:26(14:13)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - DHC SVŠ Plzeň 30:25(13:15)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - Sokol Poruba 32:28(17:13)