Výsledky jarní části

1.LIGA mladších dorostenek (předehrávané 14.kolo)

TJ Jiskra Havlíčkův Brod –Lokomotiva Cheb 55:8  (23:5)

DHK Baník Most - TJ Jiskra Havl.Brod  18:26  (13:10)

Sestava a branky Mostu – Zdzierlová – Strelcová 1, Tichá 7, Krchovová 5/1, Dvořáková 1, Daivgová 3, Janošová 1, Soprová, Klečková

Sestava a branky Havl.Brodu – Křenková, Mihalková – Dubnová M. 1, Špásová 1, Kutlvašrová 8, Capouchová 3/2, Honzárková 4, Hornová 3, Součková 5, Toulová 1, Pelikánová, Bouchnerová, Dubnová V.

Toto utkání mělo dva zcela rozdílné poločasy. V prvním dějství domácí celek hosty z Vysočiny dokonale zaskočil poctivou a potřebně důraznou obranou, kterou podpořil rychlými útoky a agresivními průniky do laksně hrající obrany Havlíčkova Brodu. Házenkářky z Vysočiny si myslely po minulém kole, kdy vyprášily Cheb, že házenkářky z Mostu budou dalším snadným soustem, ale zle se narazily. Domácí se chopili své šance jak se patří a v poločase vedli o slibné tři branky 13:10.  Hráčky Havlíčkova Brodu si v té chvíli museli připadat jako ve zlém snu, protože nedokázali ubránit útoky Mostu a ani zakončit spoustu svých vyložených šancí.

Po uklidnění se a vysvětlení si některých herních věcí, vkročily házenkářky z Vysočiny do druhých třiceti minut úplně v jiném tempu než v jakém sehrály první půli.  V průběhu prvních osmi minut otočily vedení na svou stranu (15:16).  A domácí se nestačili divit co se to na hřišti děje. Do konce utkání již Havlíčkův Brod nepustil vedení v utkání ze svých rukou a domácím povolil vstřelit za druhých 30 minut pouhých pět branek, proti tomu donutili mosteckou brankářku 16x kapitulovat.

Za druhý poločas jsme si výhru zasloužili, ale těch prvních třicet minut by mělo být pro holky velkým varováním, že se nedá jakýkoliv tým podcenit. V utkáních s kvalitnějším soupeřem by nás takovýto přístup k zápasu zajisté stál body.

Lokomotiva Cheb - Jiskra Havlíčkův Brod 7:51(4:20)
Jiskra Havlíčkův Brod - DHC SVŠ Plzeň 24:22(14:8)
Jiskra Havlíčkův Brod - Sokol II. Kobylisy 35:13(18:4)