Aktuálně

výsledky posledního kola žen, ml. a st. dorostenek

1.Liga ŽEN - 4. kolo

DHK Baník Most - TJ Jiskra Havl.Brod  29:26  (16:13)

Sestava a branky Mostu - Vysloužilová M. 4, Martinková 2, Černá 1, Mrkvičková 6/4, Schererová 6, Janečková 5, Kováčková 2,             Vysloužilová K. 1, Benešová 2, Lenkvíková, Ondráčková, Dvořáková, Machová.

Sestava a branky Havl.Brodu – Ulrichová, Vopálková - Plachá 1, Krejcarová 3, Kvasničková 12/1, Kolesová 1, Šrámková 3, Pecková 1, Musilová 1, Kafková 3, Vrbková 1, Kašpírková, Herzánová, Stehlíková.

Na utkání s Baníkem jsme se snažili poctivě připravit v trénincích v posledním týdnu, protože jsme věděli, že nás čeká velice těžký soupeř, který body z domácí palubovky nerozdává.

Vyšel nám vstup do utkání a  z poctivé obrany jsme se snažili vyrážet do rychlých útoků a zakončovat do nezorganizované obrany domácích. To vše se nám dařilo až do 15 minuty (5:7). V této chvíli ovšem začala naše první černá desetiminutovka tohoto utkání, kterou jsme prohráli 10:3. V závěru poločasu jsme opět začali lépe koncentrovat a více bojovat  a do konce poločasu jsme ještě dokázali ztenčit náskok domácích na 16:13.

Do druhé poloviny jsme vtrhli stejně jako do té úvodní a během  pěti minut byl stav 18:17. V této chvíli se lámal chleba. Bohužel jsme to domácím opět usnadnili a k hrubým technickým chybám jsme přidali i špatné zakončování vyložených šancí. Baník jsme tímto posadili opět pevně do sedla (51 min. 25:19). Věděli jsme, že není co ztratit a pokusili jsme se domácí celek překvapit agresivní obranou. Během čtyř minut jsme dokázali zdramatizovat závěr (26:23), ale zkušené domácí hráčky již nepustily slibně rozehraný zápas a udržely oba body doma.

Velkým nedostatkem utkání byl výkon obou arbitrů. Beru tradičních 20% pro domácí celek, ale to co v neděli bylo k vidění v Mostě bylo opravdu podivné. Nutno říci, že utkání rozhodčí odpískali s kamenným úsměvem na tváři. Ale nevím jestli stojí za to utrácet peníze za tak daleké cesty, když je potom utkání  takto řízeno.

Jsem spokojený s jakou vervou jsme se snažili po celo dobu utkání hrát. Několikrát jsme se snažili pozměnit obranný systém v reakci na hru Mostu, ale bohužel jsme opět vyprodukovali více technických chyb v útoku než domácí celek a také jsme opět neproměnili spoustu vyložených tutovek a to nás v součtu stálo zisk bodů. Výjimečný výkon v utkání podala nachlazená Anička Kvasničková, která k výborné obraně přidala 12 vstřelených branek.

1.Liga MLADŠÍCH DOROSTENEK - 4. kolo

DHK Baník Most - TJ Jiskra Havl.Brod  18:26  (13:10)

Sestava a branky Mostu – Zdzierlová – Strelcová 1, Tichá 7, Krchovová 5/1, Dvořáková 1, Daivgová 3, Janošová 1, Soprová, Klečková

Sestava a branky Havl.Brodu – Křenková, Mihalková – Dubnová M. 1, Špásová 1, Kutlvašrová 8, Capouchová 3/2, Honzárková 4, Hornová 3, Součková 5, Toulová 1, Pelikánová, Bouchnerová, Dubnová V.

Toto utkání mělo dva zcela rozdílné poločasy. V prvním dějství domácí celek hosty z Vysočiny dokonale zaskočil poctivou a potřebně důraznou obranou, kterou podpořil rychlými útoky a agresivními průniky do laksně hrající obrany Havlíčkova Brodu. Házenkářky z Vysočiny si myslely po minulém kole, kdy vyprášily Cheb, že házenkářky z Mostu budou dalším snadným soustem, ale zle se narazily. Domácí se chopili své šance jak se patří a v poločase vedli o slibné tři branky 13:10.  Hráčky Havlíčkova Brodu si v té chvíli museli připadat jako ve zlém snu, protože nedokázali ubránit útoky Mostu a ani zakončit spoustu svých vyložených šancí.

Po uklidnění se a vysvětlení si některých herních věcí, vkročily házenkářky z Vysočiny do druhých třiceti minut úplně v jiném tempu než v jakém sehrály první půli.  V průběhu prvních osmi minut otočily vedení na svou stranu (15:16).  A domácí se nestačili divit co se to na hřišti děje. Do konce utkání již Havlíčkův Brod nepustil vedení v utkání ze svých rukou a domácím povolil vstřelit za druhých 30 minut pouhých pět branek, proti tomu donutili mosteckou brankářku 16x kapitulovat.

Za druhý poločas jsme si výhru zasloužili, ale těch prvních třicet minut by mělo být pro holky velkým varováním, že se nedá jakýkoliv tým podcenit. V utkáních s kvalitnějším soupeřem by nás takovýto přístup k zápasu zajisté stál body.

1.Liga STARŠÍCH DOROSTENEK - 4. kolo

TJ Loko České Budějovice - TJ Jiskra Havl.Brod 18:22 (10:10)

Sestava a branky Českých Budějovic – Poláčková – Jiránková 1, Kubelová 1, Zelenková 7/2, Vančurová 1, Korunková 4, Zahradníková 4/1, Provázková, Černá K., Svátková, Rybáková, Černá V., Korandová, Kubíková.

Sestava a branky Havl.Brodu – Křenková, Vopálková - Plachá 2, Kaučuková 8/1, Špásová 1, Vrbková 1, Slavětínská, Kutlvašrová 5/1, Capouchová 2, Honzárková 1, Toulová 2, Štěchová, Stejskalová, Hornová.

Utkání bylo jednou velkou bitvou o ligové body. Bojovalo se o každý míč od úvodu až do samotného konce.  /vod utkání vyšel lépe házenkářkám z Havlíčkova Brodu a v páté minutě byl stav na ukazateli 2:4. Domácí ovšem nemínili odevzdávat další ligové body jen-tak. Převzali iniciativu a zvýšili důraz ve hře 1 na 1. Výsledkem byla čtyřbranková šňůra a otočení výsledku na 6:4. Potom se vedení ještě dvakrát přelilo z jedné strany na druhou, až se v polovině utkání ustálilo na spravedlivých 10:10.

Do druhého dějství vlétly lépe házenkářky z Jihu Čech a až do padesáté minuty drželi hubený jednogólový náskok. V posledních deseti minutách měly, ale více sil a vůle po vítězství hráčky Havlíčkova Brodu. Nakonec otočily zápas na svou stranu a dokázaly zvítězit 18:22.

Holky dneska nehrály dobrý zápas. Dělaly naivní chyby při zakončení svých šancí a nechaly vyniknou brankářku domácích, která se dostala do tempa a zle nás trápila. Ke cti celému týmu musím přičíst jejich neustálou snahu tlačit na domácí tým důraznou obranou a rychlým přechodem do útoku. Výsledkem bylo, že domácím došel před koncem dech a i přes další neproměnění několika šancí jsme dokázali odskočit na rozdíl čtyř branek a utkání rozhodnout pro sebe. Utkání nedohrály dvě naše hráčky, které obdržely červenou kartu – Jitka Kutlvašrová a Marta Plachá. Pro Jitku to znamená stop na jedno utkání – příští týden proti Slavii Praha. Hráčkou, která dokázala strhnout zbytek družstva v závěru těžkého zápasu byla Martina Kaučuková autorka osmi branek.