Aktuálně

výsledky 6. kola

1.Liga ŽEN - 6. kolo

HC Zlín - TJ Jiskra Havl.Brod 25:25  (11:8)

Sestava a branky Havl.Brodu – Ulrichová, Brožková - Plachá 6, Krejcarová 9/4, Kolesová 2, Šrámková, Pecková, Kafková 3, Kaučuková 2. Kutlvašrová Hana 2, Herzánová, Kopicová, Vrbková, Neubauerová 1.

Sestava a branky Zlína – Polášková, Krajčová – Talašová 1, Holubová, Vránová 2, Drubčáková, Nudwi5/2, Bartíková, Zmeškalová,            Šviráková 12/4, Brzosková 1, Habrovanská, Češková 3.

Do Zlína jsme odjížděli oslabeni o nemocné Aničku Kvasničkovou, Míšu Kašpírkovou, trenérsky zaneprázdněnou Sandru Stehlíkovou, z rodinných důvodů Moniku Musilovou ale naopak posíleni o Hanku Kutlvašrovou.

Zápas jsme nezačali vůbec špatně a ve 4 minutě jsme vedli 2:0, bohužel to bylo na 50 minut naposledy, kdy jsme tahali za delší konec. Přestali jsme proměňovat vyložené šance, které jsme si dokázali vypracovat. Z toho pramenila nervozita a kazili jsme i ty nejjednodušší míče. V obraně jsme začali hrát pomaleji a do soubojů jsme přicházeli pozdě a z toho pramenila několikerá vyloučení. Podotýkám, že některá hodně sporná. To nás samozřejmě celkově sráželo. Vše vyústilo třetím vyloučením Hanky Kutlvašrové asi 20 minut před koncem utkání. Holky to zdravě naštvalo a vrhly do závěru všechny zbylé síly a um. Výsledkem bylo vyrovnání stavu v 55 minutě 20:20. V 58 minutě jsme dokonce vedli 24:21, ale v posledních dvou minutách nám došla šťáva, a i když jsme ještě dokázali za stavu 24:24 vstřelit 30 sekund před koncem rozdílový gól, ale aktivně hrající domácí celek nám vyrval jeden bod, když úspěšně zakončil svou poslední útočnou akci.

Je to velká škoda, bylo to absolutně vyrovnané utkání, které jsme v závěru měli perfektně rozehrané, ale holky nechaly hodně sil ve hře v oslabení a ty nám moc chyběly v posledních dvou minutách. Holky bojovaly celý zápas na jedničku, i když v prvním poločase jsme spíš bojovali sami se svou nervozitou a chybami. Druhý poločas byl o něčem jiném, za což jsme si minimálně bod zasloužili.

Hráčky si teď jen malinko oddychnou od ligových bojů. Příští sobotu 18.10. odjíždíme odehrát 2.kolo Českého poháru do Českých Budějovic. Ligové boje začínají opět až 25.10.2008 ve 14:00 na domácí palubovce proti druhému celku prozatímní tabulky z Otrokovic.

1.Liga STARŠÍCH DOROSTENEK - 6. kolo

HC Zlín - TJ Jiskra Havl.Brod 35:28  (17:12)

Sestava a branky Havl.Brodu – Křenková, Vopálková - Plachá 1, Kaučuková 5, Špásová 1, Vrbková 3, Hornová, Slavětínská, Capouchová 3,  Toulová, Štěchová, Kubátová 4, Kutlvašrová Jitka 11/5

Sestava a branky Zlína – Stojarová, Vrbová – Říhová, Očadlíková 1, Helešicová 4, Talašová, Sobieská4, Marčíková 12, Kadlčíková 7, Sedláčková 2, Julinová 2, Vydralová 3.

Již před utkáním jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Vše se potvrdilo i v samotném zápase. V první čtvrtině  bylo dění na hřišti absolutně vyrovnané, bojovalo se na obou stranách o každý kousek hřiště, odražené míče nebyli pro hráčky obou týmů nikdy předem ztracené a šance zahazovaly oba týmy také úplně stejně. Druhou patnáctiminutovku zvládli o poznání lépe domácí házenkářky. Zpřesnily obranu a z té vyrážely ke smrtícím rychlým útokům, které neo mylně proměňovaly. Výsledkem bylo poločasové vedení 17:12.

Druhý poločas byly naopak o malinko pevněji v sedle hráčky Havlíčkova Brodu a trpělivě stahovaly gól po gólu vedení domácího celku. A v 54 minutě utkání svítilo na ukazateli skóre 27:27. Domácí v této chvíli ovšem opět přidali v obraně a třemi přesnými zásahy se opět vrátili do pozice vedoucího celku 57min.- 30:27. To donutilo trenéry Havlíčkova Brodu k vybrání si oddechového času. Hráčky dostaly jasný pokyn pokusit se ve zbývajícím čase hrát agresivně v obraně a v útoku se snažit zakončovat v krátkém čase, abychom měli reálnou šanci smazat náskok soupeře. Nic z toho se ovšem na hřišti nepodařilo. V útočné fázi jsme jednou trefili tyč a třikrát jsme nezasáhli prostor branky vůbec. Domácí toho využili a do naší rezignované obrany nás tvrdě trestali a nadělili nám ranec na cestu J.

Myslím si, že výkon nebyl úplně optimální, ale vzhledem k tomu, že některé hráčky měly v nohách remízové utkání žen a většina dalších sobotní náročný zápas v mladším dorostu v Pardubicích, jsem s přístupem a s výkonem v celku spokojen. Mrzí mě samotný závěr. Hráčky nedokázaly po oddechovém čase proměnit hned první velkou šanci tím to pro ně skončilo. Domácí nám nasázeli ještě pět branek. Tak takhle opravdu  NE !!!!

Většinu hráček čeká volný víkend, jen asi 2-3 pojedou s týmem žen 18.10.2008 na 2.kolo ČP. Zápasový kolotoč starších dorostenek opět vypukne až 25.10. 2008 v domácí hale ve 12:00 se poměříme s házenkářkami Písku a určitě budeme chtít udržet domácí neporazitelnost.

1.Liga MLADŠÍCH DOROSTENEK - 6. kolo

SHK-D-P Pardubice - TJ Jiskra Havl.Brod  15:22  (9:13)

Sestava a branky Havl.Brodu – Křenková, Jarošová – Špásová 1, Kutlvašrová 10/3, Capouchová 1, Hornová, Součková 6, Toulová,  Pelikánová 1, Brožová, Slavětínská, Beránková 2, Pincová 1.

Sestava a branky Pardubic – Šumpichová – Davidová, Smolná 3, Štruncová, Rázková 2, Šafářová 2, Nováková, Jirásková, Jaglová, 2, Březovjaková 1, Pánková 2, Bártová, Hrašová, Lišková.

V sobotu v Pardubicích viděli přítomní diváci zápas zahozených šancí. Jak domácí hráčky, tak i naše Havlíčkobrodské se doslova předháněly, kdo toho víc zahodí. V náš prospěch hovořilo více zkušeností s ligovými boji a tandem kvalitních brankářek, které mimo jiné zneškodnily sedm sedmiček.

V utkání jsme vedli od první minuty až do konce, ale s herním projevem týmu rozhodně spojeni být nemůžeme. Na můj vkus hrajeme hodně individualisticky v útoku. Přechod do rychlého útoku je místy až chaotický a zbytečně v této fázi ztrácíme hodně míčů vlastní chybou. V utkání jsme střídali časové úseky, kdy jsme hráli špatně (viz předchozí řádky), ale kupodivu J jsme také dokázali zahrát líbivé akce, kterým mohli domácí pouze přihlížet. Holky chválím, že nic nepodcenily, a i když se nám zrovna nedařilo, bojovaly a dřely a ž do konce. Ne každé dva body musí být výsledkem oku lahodící hry. O to jsou tyto body pak cennější.

Teď máme jeden víkend volno a budeme se připravovat na dvě důležitá utkání proti druhému a třetímu celku prozatímní tabulky. V sobotu 25.10.2008 změříme síly v Havlíčkově Brodě v 10:00 s házenkářkami z Písku a o týden později jedeme do Prahy pokusit se co nejvíce potrápit celek Háje Praha J.M. (neděle 2.11. 2008 v 16:30).