Aktuálně

výsledky 5. kola

1.Liga ŽEN - 5. kolo

TJ Jiskra Havl.Brod – DHC Slavia Praha 25:28  (15:14)

Sestava a branky Havl.Brodu – Ulrichová, Vopálková - Plachá 3, Krejcarová 2,  Kolesová 2, Šrámková 2, Pecková, Musilová, Kafková 12/4, Kašpírková  Herzánová 1, Stehlíková, Kopcová 1, Kaučuková 2.

Sestava a branky Slavie – Vašková, Macháčková – Raková 5, Burdová 3/1, Kvasničková M. 4, Kupová, Vaňková, Romanczinová 7, Jedličková 3, Mlýnková 2/2, Brunnhoferová, Kastnerová 4, Krátká.

Utkání v sobotu 4.10. se hrálo již ve 12:00 a ne v tradičních 13:00. Domácí házenkářky neměli v tomto utkání co ztratit. Chtěli jsme přerušit sérii proher a vybojovat v domácí hale výhru.

Utkání bylo již od úvodu velmi vyrovnané a bojovné. Slavie byla kvalitnější v individuálních dovednostech, naopak domící hráčky podávaly více kolektivní výkon než Pražanky.  Slavie vlétla do zápasu a během dvou minut vedla 2:0. V tu chvíli se Brodská děvčata semkla a výsledkem bylo vedení ve 12 minutě 6:4. V těchto chvílích domácí hráčky udělaly několik zbytečných technických chyb a neproměnily čtyři vyložené šance z náskoku nad brankoviště. Výsledek bylo vedení hostí ve 27 minutě 11:13. Závěr první půle zvládli ovšem lépe domácí a během poslední tříminutovky dokázali strhnout vedení na svou stranu 15:14.

Ve druhém dějství nastal boj o každý centimetr prostoru na palubovce, pro oba týmy nebyl žádný míč ztracený a obrany přitvrdily. Oba celky se pravidelně střídaly ve střílení branek, takže v 56 minutě utkání svítil na ukazateli stav 24:24. Je nutno říci, že domácí, celý druhý poločas, pouze dotahovali jednobrankový náskok hostí z Prahy.  Stejně jak vyšel závěr prvního poločasu Havlíčkovu Brodu, závěrečné čtyři minuty byly v režii šťastnějších Slávistek. Šťastnějších proto, že domácí hráčky nastřelily v těchto vypjatých momentech pouze 2x tyč a nedokázaly dokonce vstřelit branku ani ze sedmimetrového hodu (za stavu 25:26).

Dneska musím holky, oproti předchozím utkáním, pochválit za přístup k utkání, za plnění pokynů a za velkou bojovnost, která pramenila z velké touhy dokázat všem házenou nezapomněly hrát a že se mohou měřit i týmy ze špice tabulky. V některých pasážích zápasu jsme dokonce soupeře dostali i pod velký tlak, ale opět nás zradila střelba z vyložených pozic a velké množství technických chyb. Největším a podle mne rozhodujícím rozdílem ve hře obou týmů byl počet vyloučených (10:5). Hráli jsme třetinu utkání v pěti a to se na konci utkání logicky muselo projevit větší ztrátou sil a to mělo za následek neproměnění šancí v rozhodujících momentech v dramatickém závěru. Bohužel nám zbyly pouze oči pro pláč, protože body a výhra nad favoritem byla blízko. Nezbývá než zvednout hlavy podávat takové výkony i v další prvoligových duelech a úspěch určitě přijde.

1.Liga STARŠÍCH DOROSTENEK - 5. kolo

TJ Jiskra Havl.Brod – DHC Slavia Praha 33:30  (16:15)

Sestava a branky Havl.Brodu – Křenková, Vopálková - Plachá 2, Kaučuková 4, Burdová 10/7, Špásová 2, Vrbková 3, Hornová 1, Slavětínská, Capouchová 4, Honzárková 1, Toulová 1, Stejskalová 1, Bouchnerová 1.

Sestava a branky Slavie – Jrošová, Macháčková – Beránková 4, Weisenbildnerová 3, Künigová 1, Michková, Ryšánková 9, Janotková, Chválívá 3, Leštinová 2, Pekařová 1, Krátká 4

Stejně jako všechna sobotní utkání v Brodské hale, byl i zápas starších dorostenek velmi kvalitní a napínavá podívaná pro přítomné diváky.  O něco horší to ovšem bylo pro trenéry a hlavně pro jejich nervový systém J.

Začátek z naší strany byl z kategorie snů. Zodpovědně jsme bránili a nekompromisně trestali soupeře za jeho chyby.  Výsledkem bylo relativně snadno získané vedení ve 22 minutě 12:6. Slavie ovšem není z těch kteří by se vzdávali za jakéhokoliv stavu.  Stačily jí pouhé čtyři minuty a utkání začínalo podstatě znovu 26-(12:11).  Po tomto našem „kolapsu“ jsme přerušili hru oddechovým časem. Hráčky jsme uklidnili a řekli si, že se musíme vrátit opět ke své hře ze začátku zápasu. Výsledek krátké porady byl ukázkový, do konce poločasu jsme opět vedli o4 branky (16:12).

Ve druhé poločase se hosté snažili vyrovnat a urvat utkání pro sebe, ale blíž než na rozdíl jedné branky se nepřiblížili. Holky za svůj zodpovědný výkon výhru plně zasloužily. Skalp doposud neporaženého soupeře určitě potěšil. Stínem utkání bylo zranění domácí Marty Plaché (koleno).

1.Liga MLADŠÍCH DOROSTENEK - 5. kolo

Sestava a branky Havl.Brodu – Křenková, Jarošová – Špásová 1, Kutlvašrová 10/3, Capouchová 3, Honzárková 3, Hornová, Součková 8, Toulová 1, Pelikánová, Bouchnerová 1, Brožová, Slavětínská, Beránková 6.

Sestava a branky Slavie – Chrzová – Košumberská, Michková Kateřina, Šimáková 4, Benešová, Künigová 5, Vondráčková 2, Jačková 1, Palasová 9, Cejnarová 1, Michková Veronika 1, Pekařová 7/2

Celý týden jsme se na toto utkání cíleně připravovali. Věděli jsme, jak nás bude Slavie nejvíce trápit a naopak jaké jsou její slabiny. Tréninky zaměřené na obranu, na spolupráci spojek s pivotem v útočné fázi a na další a další drobnosti se nám v tomto zápase bohatě vyplatily.

Některé naše hráčky měly asi i jinou, zajímavou motivaci, protože hostují centrum talentované mládeže ve Slavii.  V začátku zápasu jsme působili jako méně nervózní tým, který ví co hrát a jak to hrát. Prvních 15 minut bylo jednoznačně v naší režii 10:7.  Potom jsme si ovšem vybrali slabších 5 minut a nekoncentrovali jsme se plně na hru. Výsledkem bylo, házenkářky Slavie šly dokonce do vedení 20-(11:12).  Závěr první poloviny utkání jsme se, ale dokázali vrátit k přesnější hře v obraně a zpřesnili jsme svá zakončení. Skóre jsme tím strhli opět na naši stranu 16:15.

Druhý poločas byl jako na houpačce. Oba celky se střídaly ve vedení až do 50 minuty, kdy vedli hosté 26:27. Havlíčkův Brod se nadechl k závěrečnému finiši a poslední desetiminutovku vyhrál 7:3 a celé utkání, tak získal na svou stranu 33:30.

Chválím celý tým za předvedenou hru. Společně se Slávií ukázaly velmi kvalitní házenou, která se divákům musela líbit. V závěru jsme si utkání pohlídali a v boji o prozatímní první místo v ligové tabulce jsme uspěli.  Holky musí, takto poctivě makat v každém utkání a nepodcenit žádného ze soupeřů. Nyní nás čeká utkání v Pardubicích, což nebude určitě vůbec nic jednoduchého. Přejme holkám, ať jim to šlape dál.