TJ Jiskra Havlíčkův Brod

oficiální stránky házenkářského klubu

Aktuálně

V prvním domácím utkání jarní části bodovaly pouze ženy. Mladší i starší dorostenky svým soupeřkám podlehly.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Lokomotiva Cheb 22:18 (11:8)
Sestava a branky: Ulrichová, Vojířová - Kolesová 1, Kašpírková 1, Kafková 4, Krejcarová 7, Šrámková 4, Burdová 3, Pecková 1, Neubauerová 1, Stehlíková, Herzánová, Kopicová, Vrbková.

Házenkářky Jiskry nastoupily do prvního jarního utkání s vědomím, že musí zvítězit, aby si více pojistily svoje účinkování i v dalším ročníku 1. ligy žen. Jiskře se podařil vstup do zápasu, když v 18. minutě již vedly 7:2, a to zejména zásluhou dobré práce v obraně. Naopak v útoku se příliš nedařilo a to dalo možnost Chebu zkorigovat výsledek, když se dokázala prosadit zejména hostující Kovačiková ze spojky. Ani ve druhém poločase si Jiskra nedokázala vypracovat výraznou převahu i přesto získali až čtyřbrankový náskok, ale časté technické chyby a nedůraz v útoku dávaly příležitost soupeři. Navíc se podařilo domácím hráčkám v závěru zápas zdramatizovat, když dovolily Chebu snížit na rozdíl dvou branek. V 59. minutě si však domácí pojistili vítězství na konečných 22:18 a získali tak veledůležité dva body.

1. liga starší dorostenky
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - DHK Loko Liberec 20:30 (8:15)

Sestava a branky: Křenková - Kraučuková 4, G. Špásová, Brožová 2, Pešková, Pechová, Plachá 4, R. Špásová, Stejskalová 3, Satrapová 2, Myslivcová, Vrbková 5.

Hráčky staršího dorostu nastoupily do zápasu se stejně silným soupeřem. Ze začátku se dařílo a damácí šli do vedení, bohužel toto nevydrželo dlouho a DHK Loko Liberec skóre otočil a první poločas vyhrál 15:8. Bohužel ani začátek druhé půle nepřinesl zlepšení a starší dorostenky pokračovali ve špatném výkonu z konce první půle. Zvrat nastal až 15minut před koncem zápasu. Hráčky zlepšily střelbu a zabraly i v obraně, bohužel toto přišlo příliš pozdě a Brod už jen zkorigoval výsledek na 20:30 ve prospěch Liberce.

1.liga mladší dorostenky

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - DHK Loko Cheb 26:27 (11:16)
Sestava a branky: Křenková, Jarošová - Beránková 4, Pincová 6, Kraučuková 9, G.Špásová, Brožová 1, Bouchnerová, Kutlvašrová 5, Hornová, Kubátová, Součková 1.