1.LIGA starších dorostenek (13.kolo)

Sokol Poruba- TJ Jiskra Havlíčkův Brod 41:33  (22:16)

Sestava Poruby: Boháčková L., Šimúnková N. - Koláčková E. 6, Molišová S. 4, Nelhyblová D. 8, Švrčková B., Mazalová L. 4, Šimečková L. 5, Vargová N., Červencová N. 6, Smutzová M. 2, Oroszová M. 6, Kořínková M.

Sestava Havlickova Brodu: Vopálková I., Křenková J. - Stejskalová K. 4, Špásová G. 2, Honzárková A., Capouchovám M. 2, Kutlvašrová J. 11, Brožová E. 4, Bouchnerová M., Slavětínská I. 5, Toulová I. 2, Štěchová L. 1,

Utkání na horké palubovce Poruby bylo celkově spíše útočným představením, ve kterém byly obrany až na druhém místě.  Do Poruby jsme, stejně jako do Plzně, přijely bez dlouhodobě zraněných Marty Plaché, Martiny Kraučukové, na horách lyžující Pavly Vrbkové, studující Karolíny Burdové a ve Zlíně hrající Míši Kubátové. Sečteno potrženo chybělo pět spojek!!!

Tým vstoupil do utkání s vervou s odhodláním poprat se každý míč. Až do dvacáté minuty jsme drželi s domácími krok a nenechali je “utéct“ na více než dvě branky 12:10. Ve 20 minutě se nám, po hrubém faulu, zranila Aneta Honzárková (koleno) a do zbytku utkání již nemohla zasáhnout. Aneta je naší nejlepší hráčkou do obrany a její ztráta byla znát. Holky se bohužel asi přestaly na několik okamžiků soustředit naplno na hru a spíše se věnovaly tomu, jak to vypadá s jejich spoluhráčkou a domácí celek této nekoncentrovanosti využil k bleskovému navýšení vedení. Ve 23 minutě byl najednou strav 18:11. To se ukázalo jako rozhodující moment celého utkání. Po timeoutu jsme sice dokázali zastavit rozjetý domácí stroj, ale nedokázali jsme z jejich náskoku ukrajovat. Vyrovnaná bojovná a pohledná házená pokračovala celý druhý poločas. Domácí svůj jasný náskok pohlídali a zaslouženě získali oba body.

Musím holky i přes výsledkový neúspěch pochválit. Předvedly jak se má bojovat a ukázaly, že se nevzdají za žádných okolností. Příležitost ukázat co umí i na netradičních postech dostaly všechny hráčky nominované k utkání. Musím s potěšením říci, že mě nikdo nezklamal. Svou bojovností a příkladným přístupem ke hře by dorostenky mohly být příkladem pro tým žen.