Aktuálně

starší dorostenky 12.kolo

1.LIGA starších dorostenek (12.kolo)

DHC-SVŠ Plzeň - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 21:18  (11:10)

Sestava a branky DHC-SVŠ Plzeň – Boháčková K., Vídršperková K.,-Kovaříková K. 2, Roubalová J., Ferková K. 4/1, Němečková E. 2, Nová S. 2, Zunová Z., Říhová L. 6/1, Hercíková E., Bourová L. 1, Bernardová A. 3/1, Pilátová N. 1.

Sestava a branky Havlíčkova Brodu – Křenková J., Vopálková I. - Špásová G. 1, Slavětínská I., Brožová E., Capouchová M. 3/1, Kutlvašrová J. 6/2, Honzárková A. 4, Bouchnerová M., Toulová I., Hornová A., Štěchová L., Stejskalová K., Vrbková P. 4/2.

K utkání v Plzni nomohlo z různých důvodů odjet několik našich spojek a to se ukázalo jako rozhodující pro celé utkání. Zápas byl až do 43. minuty vyrovnaný (12:12). Od tohoto stavu jsme sedm minut nedokázali přidat byť jediný míč v soupeřově síti. Naopak domácí tým se trefil do černého hned čtyřikrát.  V hale si již většina diváků myslela, že je zápas rozhodnutý, ale změnou obrany na agresivní 1:2:3 jsme dokázali za čtyři minuty opět stav vyrovnat na 16:16 a začínalo se opět od začátku. Posledních patnáct minut ovšem byl opět v režiji domácích házenkářek a dramatické a bojovné utkání dokázaly rozhodnout ve svůj prospěch.

Holky musím pochválit za to, jak přistoupily k tomuto utkání. Makaly i v momentech, kdy se nám nedařilo. Jediným podstatným rozdílem vyrovnaného zápasu byla střelba spojek ze střední vzdálenosti. Jediná naše spojka, která měla předpoklad se proti vysokým domácím prosadit (Pája Vrbková), se zranila již v páté minutě ("koňar") a zbytek utkání v podstatě odkulhala. Do dalšího zápasu bude Pája určitě fit a připravená.

Věřím, že v dalším utkání v Ostravě se představíme podobným bojovným výkonem, který navíc podpoříme přesnějším zakončováním svých šancí.