TJ Jiskra Havlíčkův Brod

oficiální stránky házenkářského klubu

Aktuálně

Na Chodově se zázrak nekonal

Tým mužů o víkendu odcestoval do Prahy, na Chodov, kde sehrál zápas s druhým nejlepším týmem soutěže. Do zápasu jsme nastoupili s cílem znepříjemnit soupeři hru a pokusit se o menší zázrak, zisk dvou bodů. V myšlenkách jsme měli vzpomínku na poslední domácí zápas proti Bělé pod Bezdězem, čtvrtému týmu tabulky, v němž jsme dokázali druhý poločas vyhrát 20:13 a zkorigovat tak výsledek zápasu na konečných 33:35.
Na Chodově jsme se pokusili o tento nástup hned v prvním poločase, což se nám taky podařilo a poločas jsme vyhráli 19:15, s vědomím,že máme lepší druhé poločasy jsme vztoupili do druhé půle a otevřeli ji dvěma góly. Vedli jsme již 21:15.Místo toho, aby jsme se snažili podržet míč co nejdéle v útoku, jsme takřka bezhlavě stříleli a nabízeli Chodovu z rychlých protiútoků snižovat náš náskok. Což se jim velmi dařilo. Chodov ještě přitvrdil v obraně a dokázal zrychlit přechod do útoku. 10 minut před koncem zápasu bylo skóre srovnáno a Chodov se hned z dalšího útoku dostal poprvé v zápase do vedení. Po té se zápas tahal až do konce o gol. Dvě minuty před koncem zápasu poslali rozhodčí Brod za nešťastný faul do 5 a naděje na výhru se ztenčili. 10 sekund před koncem Chodov střelou z dálky rozhodl. A asi zaslouženě zvítězil 33:31.