Aktuálně

mladší dorostenky 12.kolo

1.LIGA mladších dorostenek (12.kolo)

DHC-SVŠ Plzeň - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 25:25  (12:12)

Sestava a branky DHC-SVŠ Plzeň – Vídršperková K., Skuhrová K. – Voláková E., Janků M. 2, Kocúrová M., Váchalová L. 4, Ferková K. 5/3, Pilátová N. 5, Koubalová J. 3, Smoláková M. 1, Chvostová Z., Dlauhá K., Vaňková L. 1, Kovaříková K. 4.

Sestava a branky Havlíčkova Brodu – Křenková J.,-Špásová G., Slavětínská I., Brožová E. 1., Součková M. 7, Capouchová M. 2, Kutlvašrová J. 3/1, Honzárková A. 4/1, Beránková K. 5,  Bouchnerová M. 1, Pincová M. 1, Toulová I. 1, Hornová A.

Již před začátkem tohoto zápasu bylo jasné, že pokud některý z týmů nepodlehne atmosféře, bude se o úspěch bojovat až do posledních minut. Samotné utkání pak předpoklady bohatě potvrdilo.

Hosté vstoupili do zápasu lépe a díky dobré práci v obraně a přesným střelám vedli ve dvacáté minutě 10:6. Domácí hráčky ovšem rozhodně nesložily zbraně a po vybraném timeoutu se uklidnily a do konce poločasu dokázaly stav vyrovnat na 12:12.

Druhá polovina byla nádhernou házenkářskou bitvou, která gradovalaaž do úplného konce. Čtyři minuty před koncem vedly domácí házenkářky 25:23 a vypadalo to, že oplatí ligovému lídrovi podzimní porážku z Havlíčkova Brodu. Brodské hráčky se ukázaly jako bojovnice s velkým srdcem a minutu a půl před koncem dokázaly vyrovnat na 25:25. V samotném konci byla vidět ohromná snaha obou celků strhnout výhru na svoji stranu. Šance zůstaly nevyužity a soupeři se rozešli se spravedlivou remízou.

Myslím si, že hráčky obou týmů ukázaly na katagorii mladších dorostenek velmi kvalitmí házenou, která samozřejmě měla různé nedostatky, ale svým nábojem určitě musela nadchnout přihlížející diváky v plzeňké hale. Jen více takových nádherných utkání.