oficiální stránky házenkářského klubu

Aktuálně

1.Liga ŽEN - 14. kolo

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Lokomotiva Cheb 36:17  (17:10)

Sestava a branky Havlíčkova Brodu – Ulrichová M., Brožková K. – Kaučuková M., Krejcarová V. 2, Kolesová L. 3, Šrámková Š. 7,          Musilová M. 3, Kafková L. 5/1, Stejskalová 2. Kutlvašrová H. 4/1, Herzánová E. 2, Kopcová P. 3, Vrbková P. 3, Neubauerová Ž. 2.

Sestava a branky Chebu – Boháčková R., Rothová E. – Kalčíková D. 2, Šturmová K. 4, Dálnicová D. 2, Prokopová P., Bolgáčová V.,       Heldová L. 4/2, Pilmajerová A. 4/1, Tůmová Š. 1

V úvodním (předehrávané 14.kolo) kole jarní části 1.ligy žen přivítal Havlíčkův Brod ve své domácí hale házenkářky z Chebu. Oba soupeři věděli jak je tento zápas důležitý v boji o záchranu. Tabulka letošní 1.ligy je hodně vyrovnaná a v žádném utkání není výsledek předem daný, proto se hrálo opravdu o hodně důležité body.

V začátku utkání se tato skutečnost jednoznačně promítla i do dění na hřišti. Hra byla z obou stran hodně neurovnaná a viditelně nervózní.  Hráčky se bály vzít na sebe zodpovědnost při zakončování útočných akcí a z toho pramenily zbytečné technické chyby. Až do páté minuty domácí tým jen dotahoval  vedení hostů z Chebu. V těchto chvílích pomohla domácím změna obrany z 0:6 na 1:2:3, který hostům viditelně neseděl. Domácím se z důrazné a pohyblivé obrany začal dařit rychlý přechod do útoku z jasných šancí trestat chyby soupeřek. V rozmezí deseti minut (10-20) dokázaly domácí utéct z remízového stavu 4:4 na 13:6. V poslední třetině první poloviny se již havlíčkobrodský rozjetý vlak malinko zadrhl, ale svůj sedmibrankový náskok udržely. Jednoznačným plusem pro domácí bylo, že se v prvním poločase prostřídaly všechny hráčky.

Druhý poločas byl již jasně pod kontrolou Havlíčkova Brodu. Brankářka Martina Ulrichová zavřela branku (do 20 minuty inkasovala 2 branky) a její spoluhráčky v poli svým pohybem a důrazem v obraně a rychlými útoky jasně přehrávaly svého soupeře. Ve 20 minutě byl stav jednoznačných 32:12. Utkání bylo od této chvíle již pouze dohráno. Domácí hráčky již polevily v soustředění a své umění mohla proto naplno ukázat i druhá brankářka Havlíčkova Brodu Klára Brožková, která svými přesnými zákroky nedovolila soupeřkám se ani přiblížit na dostřel domácím.

V utkání jsme ukázali jak bychom chtěli bojovat o udržení se v lize i pro příští sezónu. Bojovnost a kolektivní výkon všech hráček mě příjemně potěšil. Holky věděly o co se v tomto utkání hrají a nervozita se na většině z nich projevila hlavně v začátku zápasu. Svým zaujetím a bojovností šly v těchto chvílích příkladem hlavně Vrbková a Kolesová, ale s přibývajícím časem se uklidnil i zbytek týmu a na hře to bylo hned znát. Jsem rád nejen za dva veledůležité body, ale hlavně za hru, kterou holky předvedly.

Hráčky teď čekají dvě kola na palubovkách soupeřek z horní poloviny tabulky: 14.2.2009 poměříme své síly s házenkářkami DHC SVŠ Plzeň (5 tým tabulky) a 22.2.2009 se pokusíme překvapit v Ostravě největšího favorita 1.ligy a vedoucí tým Porubu.