oficiální stránky házenkářského klubu

Aktuálně

1.LIGA starších dorostenek (předehrávané 14.kolo)

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – DHK LOKO Liberec 33:23  (17:10)

Sestava a branky Havlíčkova Brodu – Křenková J., Vopálková I. - Kaučuková M.1, Špásová G. 2, Vrbková P. 7/1, Burdová K. 4, Slavětínská I., Capouchová M. 1, Štěchová L., Kubátová M. 2, Kutlvašrová J. 10/2, Honzárková A. 2, Brožová E. 3., Stejskalová K. 1.

Sestava a branky Liberce–Hrašová L.-Havránková T. 2/2, Talacková 5/1, Sekerková 5/1, Teplanová 2, Marečková 2, Tabulová 3, Stránská 4/1

První jarní utkání starších dorostenek jsme odehráli v domácí hale proti hráčkám Pardubic, které hrají letošní ročník pod hlavičkou DHK LOKO Liberec. Z podzimního utkání jsme měli soupeři co oplácet.

Do utkání holky vstoupily naprosto skvěle a po 20 minutách svítilo na ukazateli skóre svítilo neuvěřitelných 16:5 a vypadalo to, že si soupeř odveze pořádnou nadílku. Jenže domácí hráčky jakoby si myslely, že utkání se hraje jen na 20 minut a najednou začaly svou nezodpovědnou hrou dávat čím dál víc prostoru soupeři, aby se vzpamatoval a nadechl k lepšímu výkonu. Hráčky Liberce se této šance chopily naplno a v konci prvního poločasu a prvních 15 minutách půle druhé se snažily zvýšenou aktivitou a obrovskou bojovností utkání ještě zdramatizovat. Podařilo se jim snížit stav utkání na 24:19, ale to bylo vše. Posledních patnáct minut zápasu se házenkářky Havlíčkova Brodu vrátily k aktivní hře a dovedly vše do vítězného konce.

Vím, že to vždy v utkání starších dorostenek máme těžké, protože většina hráček má již v tu chvíli v těle utkání buď za ženy nebo za mladší dorost, ale v tomto utkání ukázaly, že dokáží bojovat i v momentech, kdy se jim přestalo dařit. I když utkání rozhodně nebylo jednoduché a několikrát bylo nutné i zvýšit hlas, tak hráčky určitě po celou dobu bojovaly naplno. Liberci jsme vrátili porážku z podzimu i s úroky.

K dalšímu utkání jedou dorostenky 14.2. do Plzně a 22.2. do Ostravy Poruby.